poznaninfo24.pl

Co powinno się wiedzieć o Międzynarodowym Dniu Tolerancji?

Co powinno się wiedzieć o Międzynarodowym Dniu Tolerancji?

20.11.2020, 12:41

Od przeszło 25 lat, 16 listopada wzniośle celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który został wytypowany przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO. Ten dzień, ma co roku skupiać się na tym, że z brakiem tolerancji każdego dnia ma kontakt sporo osób. Jest to pewnego rodzaju zwrócenie się z prośbą do licznych instytucji publicznych, naukowców oraz rządów, aby znaleźli wyjście z tego występującego problemu. Nauczanie, czy również tworzenie licznych paneli dyskusyjnych ma na celu upowszechnianie akceptacji oraz zmniejszenie się przemocy wobec osób szykanowanych z wielu powodów, co według organizacji UNESCO jest doskonałą metodą przeciwdziałania różnym niedobrym zachowaniom w tym zakresie.

Cała ta inicjatywa została wywołana przez systematycznie wywoływane akty agresji, nacjonalizmu, homofobii, antysemityzmu i wszelkich nietolerancji. Z bardzo częstą marginalizacją, dyskryminacją oraz pewnym wykluczeniem przez rówieśników, mają styczność właśnie te mniejszości, co zaobserwowano na przestrzeni kilku lat. Objawy nietolerancji bywają potężnie krzywdzące dla osób dręczonych, dlatego też obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji mają wspominać o różnego rodzaju sytuacjach, w których dochodzi do przemocy, a także pomóc w znalezieniu głównych przyczyn uformowania się braku akceptacji. Tego rodzaju przedsięwzięcia mają okazać się potrzebne do tego, aby dociec, czym tak naprawdę jest szanowanie cudzych praw i cudzej własności, ale również przedstawić, czym jest uznanie oraz akceptacja różnic indywidualnych. Ma też kształcić, nauczyć doceniania różnych kultur, rozumienia innych ludzi, a także zamysłem tego typu działań jest umiejętność słuchania drugiego człowieka.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji - jak świętuje się go w naszym kraju?

Prezydenci, jak i burmistrzowie polskich miast wygłosili generalny apel, w którym okazują potężne poparcie dla osób, które doznały werbalnej oraz fizycznej agresji wynikającej z rasizmu oraz homofobii. Prezydenci miast takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, Lublin oraz Katowice wspomogli swoim podpisem ten apel. Solidarność tego dnia będzie ukazywana przez zawieszanie kolorowych banerów oraz podświetlenie wielu budynków, jak powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Głównie w tęczowych barwach został oświetlony Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij