poznaninfo24.pl

Nadchodzi premiera nowej konsoli od Sony

Nadchodzi premiera nowej konsoli od Sony

22.09.2020, 10:36

Jeszcze w roku 2019 obiecano, iż w roku bieżącym marka Sony chce ukazać światu swoją najmłodszą produkcję - PlayStation 5. Aktualnie pośród graczy w dalszym ciągu propagowana jest poprzednia konsola oraz nic nie wskazuje na to, aby zaciekawienie nią mogło słabnąć. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na wyprodukowanie konsoli do gier najwyższej generacji, a klienci oczekują jej z niecierpliwością.

Najświeższe technologie w PlayStation 5

Japońska firma Sony nie raz pokazywała, że okazuje się innowatorem na rynku i jest w stanie zdziwić klientów. PS4 zawiesiła wysoką poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki zupełnie innowacyjnej jakości, jakiej nigdy nie zaprezentowała żadna inna firma. Wysoce wyczulone kontrolery, gierki najwyższej generacji, graficzne efekty - konsumenci oczywiście potrafili docenić te wszystkie szczegóły oraz przez to teraz PS4 okazuje się być najszybciej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Jednak nie obyło się bez kłopotów na starcie premiery - Japończycy chcieli przekroczyć różne granice technologiczne (co finalnie im wyszło), aczkolwiek sama premiera i wcześniejsze prezentacje konsoli PS4 zrodziły ambiwalentne emocje. Graczom, zapoznanym z poprzednią konsolą PS3, nie do końca przypasowały na przykład pady, które na starcie wydawało się, że okażą się niezwykle niewygodne w użyciu. Na końcu DualShocki otrzymały trochę inny wygląd, ale problemem pozostała inicjalna wersja PS4. PS4 przegrzewała się, sprzęt potrafił też samodzielnie resetować się.

Oczywiście po czasie oraz poprawach wrzucanych na bieżąco, okazało się, że jednak firma Sony idzie w dobrą stronę, a sama konsola otrzymała miano szlagierowej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele osób wysoce sentymentalnie wspomina.

A czy PS5 będzie podobnym przypadkiem?

Na pewno niejeden gracz i amator świeżynek technologicznych z niecierpliwością oczekuje ukazania się najświeższej konsoli do gier. Firma Sony powiedziała, iż gry znane z PS4 zadziałają na najnowszej konsoli (jednak nie zadziała odwrotnie, co wielu graczom się nie podoba). Mamy w tej chwili pierwsze wiadomości o kłopotach z wcześniejszymi zamówieniami - mówi się, że Sony nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, jednakże nie wiemy, czy nie są to tylko wredne hejty. W necie wyskakują się kolejne informacje również o tym, że PlayStation 5 może mieć teoretycznie problem z jakością obrazu 4k. Aczkolwiek i tutaj nie ma pewności, co jest prawdziwe. Wszystkiego dowiemy się podczas premierowego ukazania się sprzętu, czyli 19 listopada tego roku.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij