poznaninfo24.pl

Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

20.03.2021, 14:35

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20:00 miał miejsce wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko zrobiło się bardzo głośno i nadal jest to jeden z podstawowych tematów pośród różnorodnych tabloidów. To był pierwszy połączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po odstąpieniu pary z rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, w oparciu upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w rodzinie królewskiej stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety oraz pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Mimo to nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest nadzwyczajnie odmienne, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy , że jeżeli tylko Harry i Meghan zapragnęliby kiedyś powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła także sprawę myśli samobójczych Meghan oraz tego, iż książe nie dojrzał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę ekspertów analizujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed emisją. Profesjonaliści, w tym były sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając przy tym Oprah Winfrey subiektywizm a z kolei Meghan Markle korzystanie z bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan zaprezentowany został w wieczornym TVN24. Wówczas rozmowę tą podglądało średnio szacunkowo 1mln odbiorców. Stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Mając na względzie niesłychane szczegóły książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez dwóch zdań należy stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne nieustannie analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij