poznaninfo24.pl

Daniel Ricciardo zwyciężył na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał miejsce drugie! Niespodziewany rezultat a także zderzenie faworytów w wyścigu GP Włoch!

Daniel Ricciardo zwyciężył na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał miejsce drugie! Niespodziewany rezultat a także zderzenie faworytów w wyścigu GP Włoch!

13.09.2021, 10:01

Trwający obecnie sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę bardzo emocjonujący i należy mieć na uwadze ten fakt. Walka o światowy czempionat jeśli chodzi o poprzednie sezony zdominowana była przez zawodników niemieckiego Mercedesa, a ściślej mówiąc Hamiltona Lewisa. Kierowca z Anglii w poprzednim sezonie zwyciężył 7 tytuł mistrzowski F1, co dało mu możliwość zrównania się w sumie mistrzostw ze słynnym Michaelem Schumacherem. Jednak kierowca angielskiego pochodzenia w aktualnym sezonie już nie ma aż tak lekko w rywalizacji o następny tytuł mistrzowski Formuły jeden. Spowodowane to jest pojawieniem się w stawce kierowców Verstappena Maxa, który też rozmyśla o tym, aby wygrać tytuł mistrza Formuły 1. Od GP Bahrajnu walka między tymi 2 kierowcami jest bardzo mocno zatwardziała i ciężko obstawić kto z nich pod koniec sezonu zostanie mistrzem. Wyścig we Włoszech, a więc GP Monzy był kolejnym etapem walki tych 2 kierowców. Dla dużej kierowców to wyjątkowy tor, a podczas tego weekendu na torze usiadł Kubica Robert który miał zastąpić Raikkonena Kimiego, który zachorował.

Motoryzacyjnym sympatykom zasiadającym na widowni kwalifikacyjne sesje do wyścigu o GP Monzy zapewniły dużo pasjonujących doznań. Start ścigania niedzielnego zagwarantował sympatykom zaciętą batalię, z której zwycięsko wyszli Ricciardo oraz Max Verstappen. Dla końca niedzielnego wyścigu naprawdę istotne były odwiedziny zawodników w boxach. Właśnie po wymianie ogumienia doszło do zaskakującego wypadku. Obecny mistrz F1 oraz Verstappen trafili na siebie w niesamowicie ciasnym miejscu i w sytuacji, kiedy mogło się zdawać, że to koniec rywalizacji, obaj kierowcy najechali na siebie kołami, a bolid holenderskiego kierowcy upadł na samochodzie prowadzonym przez zawodnika Mercedesa. To z całą pewnością była wstrząsająca sytuacja dla sympatyków zasiadających na torze, jednak nikomu nie stało się nic. Zawodnicy McLarena, którzy zakończyli wyścig na dwóch najwyższych pozycjach umiejętnie skorzystali na efektach tego incydentu. Grand Prix Monzy zwyciężył Daniel Ricciardo, a na pozycji numer dwa znalazł się Norris. Dla brytyjskiego zespołu to na pewno genialne osiągnięcie i ten rezultat znacząco wspomoże ich w batalii o 3 miejsce w konstruktorów klasyfikacji.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij