poznaninfo24.pl

Drużyna narodowa Ukrainy będzie rywalizować w finałowym meczu baraży o Mistrzostwa Świata po tym jak ograła zespół narodowy Szkocji!

Drużyna narodowa Ukrainy będzie rywalizować w finałowym meczu baraży o Mistrzostwa Świata po tym jak ograła zespół narodowy Szkocji!

04.06.2022, 13:22

Fani piłkarscy ze Starego Kontynentu w minionym tygodniu z ciekawością oczekiwali na mecz ukraińskiej narodowej kadry z narodową kadrą Szkocji. Byłoby to całkowicie zwyczajne spotkanie jeszcze parę miesięcy temu, jednak okoliczności uległy mocnej zmianie. W pierwotnych planach to spotkanie miało zostać rozgrywane w marcu, ale przeszkodą była inwazja rosyjskiej armii na teren Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy zaapelowała o przesunięcie barażowego meczu, na co przystała światowa federacja piłkarska. Świeży termin został ustalony na 1 czerwca i obie reprezentacje były gotowe do rywalizacji. Faworyta do triumfu w tym spotkaniu na pewno było niesamowicie ciężko określić. Z gigantyczną zawziętością podeszli do tego pojedynku zawodnicy zespołu narodowego Ukrainy, żeby zaprezentować światu, że są zjednoczeni a także naszykowani do rywalizacji na murawie.

Drużyna Szkocji natomiast chciała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Trener krzyczał swoim piłkarzom od rozpoczęcia pojedynku, iż muszą być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Ukraina znana jest z tego, iż jest w stanie kreować naprawdę błyskawiczne ataki, które najczęściej oznaczają gola. To starcie było naprawdę niesamowicie ekscytujące i trzeba to przyznać. Gracze Ukrainy byli jednak tego wieczoru zdecydowanie skuteczniejsi od swoich przeciwników. Bramkę numer 1 zdołali ustrzelić w 33. minucie, kiedy to do siatki trafił Andrij Jarmołenko. Pierwsza część meczu była prezentacją świetnie zorganizowanej gry piłkarzy Ukrainy, którzy efektywnie odpierali ofensywne akcje kadry Szkocji. Pierwsza część spotkania barażowego zakończyła się rezultatem 1 do 0 dla ukraińskiej narodowej reprezentacji. Podczas drugiej odsłony tego starcia mieliśmy możliwość oglądać aż trzy bramki. Raz do bramki strzelali zawodnicy Szkocji, a dwukrotnie gracze ukraińskiej drużyny. Pojedynek skończył się rezultatem 3 do 1 na korzyść Ukrainy. Dzięki tej wygranej kadra Ukrainy wciąż ma szansę dostać się na mundial, który będzie się odbywać w Katarze.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij