poznaninfo24.pl

Dwa trafienia Iviego Lopeza oraz wygrana wicemistrz polskich rozgrywek w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Ligi Konferencji!

Dwa trafienia Iviego Lopeza oraz wygrana wicemistrz polskich rozgrywek w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Ligi Konferencji!

10.08.2022, 15:32

Futbolowi fani z Polski przywykli do tego, iż na międzynarodowej arenie polskie kluby piłkarskie nie osiągają sukcesów. Bardzo dobrym tego przykładem może być chociażby to, że największym triumfem ostatniej dekady jest to, że w 2016 roku Legia Warszawa zakwalifikowała się do zmagań grupowych Pucharu Europy. W tamtym czasie co prawda nie dało się wywalczyć awansu do następnej fazy, jednakże przygoda mistrza polskiej Ekstraklasy z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była niesamowicie emocjonująca. Bez wątpienia epizodu z Ligą Mistrzów zespołu poznańskiego Lecha, który wywalczył mistrzostwo Ekstraklasy w minionym sezonie nie możemy tak ocenić. Już w pierwszej rundzie eliminacji drużyna z Poznania wyrzucona została z batalii o fazę grupową Pucharu Europy. I chociażby dlatego musi toczyć mecze w najniższym szczeblu rozgrywek europejskich czyli Lidze Konferencji.

Sympatycy piłkarscy z Polski wielkie nadzieje pokładają klubie Rakowa i nie da się tego ukryć. Naprawdę świetnie od pierwszego meczu kwalifikacji prezentuje się klub trenowany przez szkoleniowca Papszuna. Gra Rakowa wygląda bardzo dobrze dla widza i widać, iż został tam wdrożony projekt. Tutaj trzeba również pochwalić zarząd tego zespołu, który niesamowicie dogaduje się z trenerem. W Częstochowie w ten sposób utworzony został kolektyw, który jest w stanie walczyć o sukcesy w europejskich rozgrywkach. Choćby z tego powodu kibice futbolowi z naszego kraju oczekują tego, że wicemistrz naszego kraju da radę się zakwalifikować do Ligi Konferencji, ale też wygra tytuł mistrza Polski. Naprawdę blisko ten cel był w poprzednim sezonie, ale na przestrzeni ostatnich kolejek brakło już zespołowi wicemistrza polskich rozgrywek sił. W ostatni czwartek ekipa Rakowa rywalizowała ze Spartakiem Trnawa. Wielu specjalistów od piłki nożnej było przekonanych, że wicemistrz polskich rozgrywek da radę bez większego problemu poradzić sobie z przeciwnikiem. Ostatecznie po dwóch golach Lopeza wicemistrz Ekstraklasy wygrał wynikiem 2 do 0. To zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do finałowej rudny eliminacji Europa Conference League.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij