poznaninfo24.pl

Ekscytująca kadra szwajcarska zaliczyła awans do ćwierćfinałowej fazy rozgrywek Mistrzostw Europy! Ekipa francuska została zwyciężona i nie będzie w stanie zdobyć pucharu Euro 2020!

01.07.2021, 12:27

Fani futbolu byli widzami niesamowitego starcia na murawie w Bukareszcie w poniedziałkowy wieczór. Starcie między kadrą francuską, a narodową drużyną Szwajcarii zafundowało mnóstwo niesamowitych odczuć, a mało ekspertów oczekiwało tego. Zawodnicy dwóch zespołów przedstawili się świetnie, a zwycięzce pojedynku mogliśmy poznać dopiero po konkursie karnych. Piłkarze francuskiej drużyny fenomenalnie rozpoczęli drugą połowę, w której 2 trafienia strzelił Benzema, lecz pierwsi gola strzelili gracze kadry narodowej Szwajcarii. Kiedy na 3:1 trafienie ustrzelił Pogba Paul mogło się zdawać, iż wielkie emocje podczas tego starcia właśnie się zakończyły. Gracze kadry Szwajcarii nie mieli w planach jednak odpuszczać i ku zdziwieniu wszystkich doprowadzili do remisowego wyniku. Główny sędzia tego starcia był bez wyjścia i musiał poprosić piłkarzy na dodatkowe 30 minut gry. Nadprogramowy czas gry też nie zapewnił końcowego rozstrzygnięcia, a więc o rezultacie starcia zdecydować musiały karne. Podczas konkursu rzutów karnych nieco lepsza okazała się ekipa Szwajcarii, która wygrała rezultatem pięć do czterech. Zawodnicy szwajcarskiej drużyny narodowej w ćwierćfinałowym pojedynku będą toczyć bój z kadrą Hiszpanii.