poznaninfo24.pl

Emocjonujące spotkanie mistrza ligi angielskiej i strata punktów w 26. kolejce! Tottenham Hotspur zwyciężył mistrza Anglii po bramce w końcówce!

Emocjonujące spotkanie mistrza ligi angielskiej i strata punktów w 26. kolejce! Tottenham Hotspur zwyciężył mistrza Anglii po bramce w końcówce!

21.02.2022, 13:52

Spore grono piłkarskich fanów na świecie uważa, iż angielska Premier League jest na tą chwilę najatrakcyjniejszą ligą piłkarską na świecie. Ekstraklasa angielska przez dekady pielęgnowała własną markę, a idealnym tego dowodem są słupki oglądalności, które te zmagania osiągają co roku. Dobrze także mieć na uwadze to, że piłkarskie drużyny z ligi angielskiej niemal co sezon bardzo dobrze wyglądają w rozgrywkach europejskich. To, iż obecnym mistrzem Champions League jest Chelsea z Londynu, czyli klub z Anglii jest tego fantastycznym przykładem. Chrapkę na wygraną w tych prestiżowych rozgrywkach pucharowych ma też Manchester City i nie podlega to wątpliwości. Gracze z Manchesteru sezon wcześniej zakwalifikowali się do finałowego spotkania Champions League, lecz wtedy zmuszeni byli uznać skuteczność klubu prowadzonego przez Tuchela Thomasa. To z pewnością był spory policzek dla trenera mistrza Anglii Guardioli, który w teraz trwającym sezonie wzniesie się na wyżyny, żeby zwyciężyć wymarzone trofeum europejskie.

Mistrz ligi angielskiej jest na świetnej drodze, aby sobie uprościć drogę po puchar Ligi Mistrzów i trzeba zaznaczyć ten fakt. Nad resztą zespołów wypracowali sobie sporą przewagę w rozgrywkach angielskich, co da im szansę zdecydowanie mocniej skoncentrować się na Lidze Mistrzów. Zawodnicy mistrza ligi angielskiej w weekend walczyli Tottenhamem Londyn i na pewno nie spodziewali się tak wymagającego starcia. Mocno wyruszyła do ataku od pierwszych minut wyruszyła ekipa Tottenhamu Hotspur, czego rezultatem było trafienie już w 4 minucie spotkania. gracze City byli zobligowani ruszyć do gonienia rezultatu. Bez cienia wątpliwości futbolowi kibice z Manchesteru się ucieszyli, w sytuacji, kiedy futbolówkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając takim sposobem do remisowego wyniku. W drugiej odsłonie tego pojedynku do głosu ponownie doszli zawodnicy Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Zdawało się, iż pojedynek zakończy się wygraną londyńskiego Tottenhamu, jednakże w 92 minucie z rzutu karnego strzelił Mahrez. W ostatniej minucie tego pojedynku arbiter podyktował rzut karny dla Tottenhamu Hotspur. Karnego na bramkę przemienił Harry Kane, który w taki oto sposób dał zwycięstwo dla Tottenhamu Hotspur.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij