poznaninfo24.pl

Legia przejęła pozycję numer jeden w klasyfikacji swojej grupy po tym jak zwyciężyła moskiewski Spartak! Sensacyjny wynik w I. kolejce turnieju Ligi Europejskiej!

Legia przejęła pozycję numer jeden w klasyfikacji swojej grupy po tym jak zwyciężyła moskiewski Spartak! Sensacyjny wynik w I. kolejce turnieju Ligi Europejskiej!

18.09.2021, 09:15

kluby z naszego kraju bardzo rzadko są w stanie zagwarantować kibicom optymistyczne doznania w europejskich zmaganiach i nie podlega wątpliwości ten fakt. W większości przypadków zespoły z Ekstraklasy szybko odpadają w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swoją przygodę w pucharach europejskich i przyzwyczailiśmy się do tego. W trwającym aktualnie sezonie sympatycy piłkarscy z Polski mogli być jednak znacznie mocniej zachwyceni z formy piłkarskich klubów. W finalnym rozrachunku tylko Legia awansowała do grupowych zmagań europejskich zmagań, ale reszta drużyn w trakcie potyczek eliminacyjnych sobie radziła naprawdę nieźle. Jednak dziś chcielibyśmy skupić się na grze Legii z Warszawy, która w środowy wieczór rozpoczęła rywalizację w zmaganiach grupowych Ligi Europejskiej. W starciu numer jeden grupowej fazy przeciwnikiem był moskiewski Spartak, a więc bardzo zasłużony zespół pochodzący z Rosji.

Wielu dziennikarzy sportowych przed tym spotkaniem jednomyślnie uważało, iż warszawskiej Legii niesamowicie ciężko może być postarać się o jakieś punkty. Przed rozpoczęciem starcia Spartak Moskwa zdawał się rywalem o wiele silniejszym i mistrz Polski musiał się bardzo postarać, żeby wywalczyć co najmniej punkt w tym pojedynku. Jednak sytuacja w meczu wyglądała zdecydowanie inaczej, co bez cienia wątpliwości jest niezwykłą nowiną dla futbolowych fanów z Polski. Od pierwszych minut piłkarze szkoleni przez Michniewicza zagwarantowali gospodarzom i parę razy byli blisko strzelenia gola. Piłkarze Spartaka z pewnością byli mocno zdziwieni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozegrali gracze warszawskiej Legii. Niesamowicie rozważna okazała się strategia Legii z Warszawy i można było zobaczyć w niej pomysł na ten pojedynek. W momencie, gdy na tablicy pojawiła się ostatnia minuta meczu mogło się wydawać, iż pojedynek zostanie zakończone remisowym wynikiem. Jednak w doliczonym czasie przez sędziego piłkarze mistrza Polski wyprowadzili niesamowitą kontrę, która zakończyła się trafieniem dla drużyny przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze w końcówce spotkania zawodnicy Spartaka Moskwa próbowali ustrzelić bramkę, lecz zabrakło im kilku minut i to właśnie piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy mogli celebrować wygraną.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij