poznaninfo24.pl

Legia wywalczyła awans do rozgrywek grupowych Europe League! Mistrzowie polskiej Ekstraklasy ograli czeską Slavię Praga i będą grać w Europie!

30.08.2021, 09:12

W Polsce wielbiciele piłkarscy nie często mają powód do fetowania. poziom krajowych piłkarskich zespołów w porównaniu czołówki europejskiej wygląda słabo i trzeba wziąć to pod uwagę. Sympatykom futbolu z naszego kraju każdy dobry rezultat zespołów z Polski w pucharowych eliminacjach gwarantuje naprawdę sporo pozytywnych doznań. Dostanie się mistrza naszych rozgrywek do grupowych rozgrywek Europa Leauge to bardzo duży sukces dla polskiej piłki nożnej i to nie ulega wątpliwości. Po bardzo trudnym meczu mistrzowie ligi polskiej zwyciężyli czeską Slavię rezultatem dwa do jednego i w taki sposób rywalizować będą w Lidze Europy na jesień. Gracze selekcjonera Michniewicza dali radę zwyciężyć to starcie pomimo tego, iż przegrywali po pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Połowa numer dwa jednak była o wiele atrakcyjniejsza dla zawodników mistrza Ekstraklasy i finalnie to oni mogą radować się z zapewnienia sobie kwalifikacji do fazy grupowej Europa League. Wicemistrz PKO Ekstraklasy z kolei musiał pożegnać się ze zmaganiami europejskimi, gdyż przegrał rewanżowy mecz z Gent wynikiem 0:3.